Na knjižnih policah je približno leto dni na voljo Slovar novejšega besedja slovenskega jezika, ki predstavlja leksikalno dopolnilo Slovarju slovenskega knjižnega jezika. Slovar vsebuje več kot 6.300 novejših besedil in besednih zvez, ki so se v slovenščini pojavile in uveljavile po letu 1991.
Slovar vključuje številne zanimive besede, ki jih v pogovornem jeziku uporabljamo že kar nekaj let. Nove besede, besedne zveze in pomeni odsevajo novosti v življenjskem okolju, slogu in usmeritvah, ki sta jih prinesli zadnje desetletje preteklega in prvo desetletje novega tisočletja. Obsegajo okoljsko tematiko, popularno glasbo, politiko, mladostniško kulturo, računalništvo in družabne igre. Tako naj bi priročnik ne bil le vodnik po novem besedju, ampak dokument, ki nas opozarja, da je jezik nenehno v nastajanju, gibljiv in sproščen, v slovarju ujeto besedje pa svojevrsten odsev časa, v katerem so besede živele.
In še nekaj najbolj zanimivih besed? Zagotovo so med njimi balerinke, prisilka, pogooglati, mcdonaldizacija in številne druge. Njihov slovarski pomen pa lahko razvozlate ob prebiranju te uporabne nove pridobitve za širjenje slovenskega jezika. Slovar novejšega besedja slovenskega jezika sta uredila Aleksandra Bizjak Končan in Marko Snoj, izšel pa je pri Inštitutu za slovenski jezik Frana Ramovša (ZRC SAZU).